Witamy na oficjalniej stronie Porando Mugen Renmei.
OSA Stowarzyszenie Sztuk Walki
Ten Chi Kan Dojo
ul. Niemodlińska 87
45-864 Opole
Kontakt telefoniczny
Michał Adamczewski: 502 722 858
Andrzej Biegalski: 519 858 777
E-mail:
kontakt@aikido-osa.pl
Sensei Tsutomu Ittosai Iwakuma urodził się 15. grudnia 1936 roku w Hiroshie w rodzinie o bardzo długich tradycjach samurajskich. Jak sam mawia, Opole stało się jego drugim domem. [czytaj więcej]
Robert J. Krac swoją życiową przygodę z Aikido rozpoczął w roku 1983 w Szczecinie – pierwszym klubie Aikido w Polsce pod kierunkiem Mariana Osińskiego i Andrzeja Sobolewskiego, który był instruktorem klubu Aikido we Wrocławiu. [czytaj więcej]
W swoich początkach, Iaido i Kendo funkcjonowało pod postacią sekcji w ramach “Stowarzyszenia Kendo i Iaido Daisho“, które powstało w styczniu 2002 roku z inicjatywy Roberta Jerzego Kraca i Marcina Małeckiego. Współtwórcami stowarzyszenia byli również, studiujący w tym czasie, wszyscy studenci Iaido i Kendo. Stowarzyszenie “Daisho” powstało na bazie ponad 10-letniej działalności instruktażowej Iaido Roberta Jerzego Kraca (wtedy sekcja działała przy Opolskim Stowarzyszeniu Aikido) oraz sekcji Kendo założonej przez Marcina Małeckiego w roku 2001.
Od września 2003 roku sekcję Kendo (a obecnie Klub Kendo Fudoshin) prowadzi Sławomir Ostrowski (2 dan Kendo). Wcześniej instruktorami byli jeszcze panowie Krzysztof Binda oraz Grzegorz Baczun.
Wspólnymi siłami udało się zgromadzić potrzebne fundusze na działalność, a dzięki ciężkiej pracy zarówno instruktorów jak i samych ćwiczących “Stowarzyszenie Daisho” cały czas się rozwijało. W ramach jego działalności zapraszano do prowadzenia treningów i staży wielu sensei’ów z Polskiego Związku Kendo oraz z zagranicy. Byli to m.in sensei Victor Cook (7 dan Iaido Renshi, 5 dan Jodo, 4 dan Kendo), sensei Andrzej Kustosz (6 dan Kendo, 3 dan Iaido), sensei Hiroshi Kamakura (5 dan Kendo), sensei Shizuka Takahashi (5 dan Kendo), sensei Zbigniew Misiak (4 dan Kendo).
W kwietniu 2007, dzięki pomocy PZK, “Daisho” zorganizowało staż i turniej “Karolinka” – impreza organizowana jest corocznie i jest jedynym ogólnokrajowym turniejem dla posiadaczy stopni kyu.
“Stowarzyszenia Kendo i Iaido Daisho” zostało oficjalnie rozwiązane na walnym zgromadzeniu członków stowarzyszenia w dniu 7.02.2015 r.
Obecnie Klub Iaido Daisho oraz Klub Kendo Fudoshin kontynuują spuściznę “Stowarzyszenia Daisho” jako kluby zrzeszone pod Ogólnopolskim Stowarzyszeniem Aikido skupiając obie szkoły miecza (jako jedyne na Opolszczyźnie). Zarówno Klub Iaido Daisho jak i Klub Kendo Fudoshin są członkami Polskiego Związku Kendo posiadając osobowość prawną OSA.
Szkoła Miecza działa w ramach: