Przygodę z Aikido rozpoczął w listopadzie 1999 roku w Poznaniu w Klubie Shin Dojo pod okiem Wojciecha Drąga oraz Adama Manikowskiego. W tym czasie był studentem ostatniego roku Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu, gdzie uzyskał tytuł magistra wychowania fizycznego na kierunku trenerskim o specjalności: tenis ziemny. Już podczas studiów nabierał doświadczenia w pracy dydaktycznej z dziećmi, młodzieżą oraz dorosłymi, nauczając między innymi narciarstwa, tenisa, windsurfingu.

W latach 1998-2004 brał udział jako wychowawca, współorganizator, organizator w licznych obozach sportowych, sportowo-rekreacyjnych. Uprawnienia instruktorskie rekreacji ruchowej specjalności samoobrona uzyskał w roku 2004; jest również instruktorem Polskiej Federacji Aikido.

Od 2004 roku jest członkiem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Aikido, gdzie pod okiem sensei’a Roberta Jerzego Kraca kontynuuje naukę Aikido. W latach 2005-2009 kierownik oraz organizator wraz z Ewą Walacik-Adamczewską Letnich Szkół Aikido dla dzieci i młodzieży w Pietrowicach. Mówi się, że jest właścicielem (choć to nieprawda) Sierakowa, w którym organizuje Letnie Szkoły Aikido. Z Robertem Jerzym Kracem jest współorganizatorem Kursów instruktorskich Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Aikido.

Choć pracuje jako informatyk cały czas naucza Aikido w sekcjach dziecięcych i nie tylko.
Urodzony w Roku Węża ciągle dąży do doskonałości.

Skip to content