Pierwszy kontakt i aktywne uczestnictwo sztukach walki rozpoczęła w roku 1985 w sekcji judo AZS WSI Opole prowadzonej przez Edwarda Faciejewa. Jako zawodniczka brała udział w zawodach sportowych o randze krajowej i międzynarodowej. Od roku 1989 praktykuje Aikido pod kierunkiem Roberta Jerzego Kraca.
Ukończyła kierunek Matematyka na Uniwersytecie Opolskim, w latach 1996-1998 pracowała w opolskim „Mechaniczniaku” jako nauczyciel matematyki. W roku 2001 ukończyła kurs instruktorski, przy Instytucie Wychowania Fizycznego w Gorzowie Wielkopolskim, otrzymując tytuł Instruktora Rekreacji Ruchowej specjalność Samoobrona. Od tego też roku kontynuuje pracę z dziećmi i młodzieżą prowadząc zajęcia Aikido.
Swój pierwszy stopień mistrzowski otrzymała 2000 roku, egzaminatorem był Sensei Minoru Kanetsuka, który egzaminował ją także na 2. dan w 2003. W latach 2005-2009 jako wychowawca oraz instruktor Aikido brała udział w Letnich Szkół Aikido dla dzieci i młodzieży w Pietrowicach. W 2012 roku w Sierakowie podczas Letniej Szkoły Aikido Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Aikido, gdzie egzaminatorem był Sensei Matthew Holland z wynikiem pozytywnym zdała na 3. dan Aikido Aikikai. Podczas Letnich Szkół Aikido w Sierakowie prowadziła zajęcia Aikido z najmłodszymi. Jest jedną z najbardziej „zabójczych” kobiet na macie.

Skip to content