Instruktor rekreacji ruchowej specjalność – samoobrona licencja wydana przez Ministra Sportu i Turystyki nr 38390/I/r/2011 oraz instruktor Polskiej Federacji Aikido, uprawnienie wydane przez Prezydenta Polskiej Federacji Aikido nr 49.

Pierwszy raz ze sztukami walki zetknąłem się w wieku 16 lat, ćwicząc karate sportowe u instruktora Aleksandra Dziwińskiego. Później przez wiele lat ćwiczyłem pod okiem instruktora Bogdana Czarnego, obecnie instruktora Karate Tradycyjnego. Od 2004 roku, pod patronatem Opolskiego Stowarzyszenia Aikido w skrócie OSA i Senseia Roberta J. Kraca, zgłębiam tajemnice Aikido, uzyskując stopień 1 dan w roku 2012 i 2 dan w roku 2015.

Aby lepiej zrozumieć Aikido, zacytuję cytaty O’Senseia -Morihei Ueshiba:

„Nie spędzaj całego swojego czasu, patrząc na problemy, które przed tobą stoją. One będą cię hipnotyzować i utrudniać jakiekolwiek działanie. Nie powinieneś koncentrować się zbyt mocno na swoich cechach, gdyż istnieją one po to, aby ich używać, a nie po to, by je pokazywać.”

oraz

„Zwycięstwem jest przezwyciężenie dysharmonii własnego umysłu i do tego należy dążyć. To nie jest tylko teoria. Praktykuj to, a wtedy poznasz potęgę jedności z naturą.”

Moje hobby od kilku lat: podróże do Hiszpanii, Wyspy Kanaryjskie, kuchnia hiszpańska i język hiszpański, czyli wszystko, co hiszpańskie.

Skip to content