CZYM JEST AIKIDO DLA NAJMŁODSZYCH ?

Aikido jest sztuką walki, która ma zapewnić harmonijny sposób rozwoju poprzez ćwiczenia fizyczne i dyscyplinę japońskiego dojo (w bezpiecznej formie). Ćwicząc, staramy się pobudzać ciało i umysł zaczynając od gier i zabaw dla najmłodszych, stopniowo zastępując je coraz to trudniejszymi zadaniami i technikami. Podczas zajęć wzmacniamy prawidłową postawę ciała, podnosimy ogólną sprawność fizyczną, rozwijamy i pobudzamy do rozwoju cały układ nerwowy kładąc duży nacisk na rozwój koordynacji ruchowej już od najmłodszych lat. Etykieta w naszych dojo uczy dostosowania się do zasad, dyscypliny i porządku. Dzieci stają się bardziej samodzielne oraz bardziej odpowiedzialne za siebie i współćwiczących.

Program zajęć dostosowany jest do wieku i możliwość naszych podopiecznych. To właśnie nasi instruktorzy, posiadający wysokie kwalifikacje w zakresie nauczania, dopasowują zakres i charakter zajęć. Dzięki ujednoliconemu systemowi egzaminowania dzieci i młodzież uświadamiają sobie stopniowy i systematyczny rozwój. Nasze stowarzyszenie jest członkiem Polskiej Federacji Aikido i jednocześnie Międzynarodowej Federacji Aikido Aikikai a uzyskane stopnie honorowane są w Polsce i zagranicą. Dodatkowo, stopnie mistrzowskie są potwierdzane japońskimi certyfikatami.

OD CZEGO ZACZĄĆ ?

  • Zapisy trwają cały rok – przed treningiem proszę zgłosić się do prowadzącego,
  • Pierwszy trening jest bezpłatny,
  • W naszych dojo ćwiczymy na profesjonalnej macie,
  • Rodzice mogą przebywać na sali podczas zajęć,
  • Można przyjść z dzieckiem, aby przyjrzeć się treningowi.

Strój do cwiczeń

Osoby, które chcą rozpocząć naukę Aikido i nie posiadają keikogi (ubioru do ćwiczenia Aikido), proszone są o przyjście na trening w spodniach dresowych oraz koszulce z długim rękawem (bawełna, bez zamków). Po dojo (sali do ćwiczeń) poruszamy się w zori (klapkach). Ubiorem początkującego studenta jest białe keikogi i biały pas, a studenta zaawansowanego białe keikogi i samurajskie spodnie hakama. We wszystkich grupach, łącznie z grupą dziecięcą od 12 roku życia, ćwiczymy z bokken (drewianym mieczem), jo (drewianym kijem) oraz tanto (drewnianym nożem).

keikogi
zori
bron
Skip to content