aikido-dzieci_2016-0103

AIKIDO

Aikido to harmonijny sposób rozwoju. To przede wszystkim sztuka walki, sztuka obrony przez atakiem. Naszym przeciwnikiem (oprócz atakującego), jesteśmy my sami – nasz strach przed atakiem, nasze słabości i nasze ograniczenia, które staramy się przezwyciężyć.

iaijutsu_2016-0050

SZKOŁY MIECZA

Szybkie dobywanie miecza było w Japonii niezmiernie ważną umiejętnością. Szkoły Iai i Mugen uważane są za wyjątkową część japońskiej szermierki należących do tradycyjnych japońskich sztuk walk, które łączą w sobie umiejętności szybkiego wyciągnięcia miecza i płynnego przejścia do kontrataku na jednego lub kilku przeciwników.

kyudo_2016-5

KYUDO

Kyūdō jest praktykowane jako sztuka i jako środek rozwoju moralnego i duchowego. To dawne japońskie łucznictwo ceremonialne, wywodzące się z tradycji samurajskich i łączące w sobie elementy równowagi walki i opanowania w filozofii zen. Najwyższym ideałem kyūdō jest „seisha seichū” − „właściwe strzelanie to właściwe trafianie”.

kendo_2016-0228

KENDO

Kendo kładzie wielki nacisk na wartości moralne, dyscyplinę i samokontrolę, poszanowanie dla ludzkiej uprzejmości i honoru, obcowanie z innymi w duchu szczerości oraz nieustanne dążenie do własnego doskonalenia. Kendoka musi pokonać: lęk, zwątpienie, zaskoczenie i zamęt. Celem treningu Kendo jest intuicyjne reagowanie z płynnością i elegancją.

Skip to content